Nový Portégé X20W nejlehčí na světě (30.01.2017)

Nový Portégé X20W – nejlehčí a nejtenčí profesionální 12,5 palcový notebook a tablet v jednom na světě

Toshiba uvádí na trh nový profesionální 12.5" notebook a tablet v jednom Portégé X20W

Toshiba Europe GmbH představuje nejtenčí a nejlehčí notebook pro profesionální využití typu 2v1 na světě - Portégé X20W-D, který naplno využívá možností 7. generace procesorů Intel® Core™ (U-Series). Tento vkusný hybridní přístroj charakterizují světle zlatavé panty, které umožňují otočit displej o 360° a transformovat ho z výkonného notebooku do podoby všestranného tabletu.

Portégé X20W-D obsahuje řadu bezpečnostních prvků a nabízí široké možnosti konektivity, výdrž na baterie až 16 hodin a využívá pokrokové technologie nabíjení. Díky nim získávají uživatelé čtyři hodiny provozu po pouhých 30 minutách nabíjení a mohou být produktivní všude tam, kam je jejich práce zavede.

Jde o zařízení typu 2v1 s procesory 7. generace Intel Core (U-Series). Pro zpracování dat může být v notebooku až 16 GB RAM a 512 GB SSD. Vzhled přístroje charakterizuje barva Onyx Blue a světle zlatavé panty, které umožňují otočit displej o 360° do režimu tabletu.

Notebook je tenký 15,4 mm a váží 1,1 kg, vyroben je ze slitiny magnezia. Víko výrobce osadil 12,5" antireflexním displejem s rozlišením Full-HD a ochranným sklem Corning Glass Gorilla 4. Pro ovládání a práci v režimu tabletu je notebook vybaven stylusem/perem AES s technologií WACOM. Klávesnice je podsvícená.

Pod klávesnicí je umístěn touchpad SecurePad s čtečkou otisků prstů. Přihlašovat se do systému umožňuje také IR-kamera pro rozpoznání obličeje s Windows Hello a Intel Authenticate. Toshiba tradičně nabízí vlastní BIOS s rozsáhlými možnosti nastavení zabezpečení. K zabezpečení firemních notebooků neodmyslitelně patří také TPM modul ve verzi 2.0. Výdrž na baterii je až 16 hodin. Technologie nabíjení slibuje čtyři hodiny provozu po 30 minutách nabíjení.

K notebooku budou v nabídne také dvě dokovací stanice. Větší Thunderbolt 3 Dock bude s porty USB-C, HDMI, DisplayPort, VGA a LAN. Menší cestovní USB-C Travel Dock nabídne porty HDMI, VGA, LAN a USB 3.0.

Toshiba Portégé X20W-D by měl být ve světě k dispozici od února 2017, na český trh by se pak měl dostat do konce prvního čtvrtletí 2017. Cena zatím nebyla uvedena.

TOSHIBA Portégé X20W-D-10Q  TOSHIBA Portégé X20W-D-10V  TOSHIBA Portégé X20W-D-10R

Portégé X20WPortégé Z20t

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Salon vín České republiky