MOBOTIX M73

M73 je jednoduše ta nejlepší a nejinovativnější IP video kamera, kterou kdy MOBOTIX vyrobil Inteligentní, flexibilní a univerzální
Dostupnost Produkt je skladem
Kód MX-M73
Záruka 36 měsíců

Popis produktu

M73 — Oslnivost. Inteligence. Dokonalost

Připravená splnit ty nejspecifičtější potřeby uživatelů


M73 je jednoduše ta nejlepší a nejinovativnější IP video kamera, kterou kdy MOBOTIX vyrobil. Založená na tradičních hodnotách. A přesto zcela nová a jedinečná. Inteligentní, flexibilní a univerzální — M73 v sobě spojuje všechny tyto vlastnosti. Ohromí vás nejmodernější technologií, špičkovým výkonem a  podporou modulárních aplikací MOBOTIX. M73 je mnohem víc, než jen obyčejná kamera. Díky inteligentní systémové platformě MOBOTIX 7 vyhoví individuálním potřebám každého uživatele. Vytvořená s citem a šitá na míru. Kamera M73 je na špičce co do výkonu, funkčnosti, kybernetické bezpečnosti a edge computingu. To samé platí pro inovativní montážní systém umožňující rychlou instalaci na zeď nebo na sloup, který šetří čas a peníze. Podrženo, sečteno — M73 je nekompromisně kompaktní kamera s  brilantní optikou a skvělým designem od Eskilda Hansena.
 

M73 — první kamera MOBOTIX se třemi moduly

Extrémně flexibilní. Výkonný čtyřjádrový procesor. Brilantní rozlišení obrazu


Každý nový den s nadšením pracujeme na rozvoji svých myšlenek a  nápadů, učíme se novým věcem, a to nás neustále posouvá vpřed. M73 je extrémně kompaktní a zároveň velmi výkonná kamera — to je zásluhou rychlého čtyřjádrového ARM procesoru Cortex-A53. Díky nové technologii a  sofistikovanému konceptu montáže nabízí kamera poprvé prostor pro tři senzorové nebo funkční moduly. To z M73 dělá všestranější a flexibilnější zařízení, než kdy byla kterákoli kamera MOBOTIX. M73 samozřejmě podporuje současné profily ONVIF a kodeky H.264 a H.265 (od dubna 2020), MxPEG+ a MJPEG. Rozlišení 4K UHD přináší přesně takové brilantní záběry, které zcela právem od kamer MOBOTIX očekáváte. A aby toho nebylo málo, vyniká také svojí robustností — kamera je vybavena integrovaným detektorem otřesů a  odolává teplotám od -40 ° do +65 °C, a to bez jakéhokoli dodatečného vytápění nebo větrání náročného na údržbu.
 

Nakonfigurujte si M73 přesně podle sebe

Všechny komponenty jsou vyrobeny pro maximální výkon


Naším cílem je vyhovět vašim individuálním požadavkům – přesně, spolehlivě, za rozumnou cenu, a hlavně dlouhodobě. Zkombinujte si technologii MOBOTIX s moduly podle vašeho výběru: • Až 3 funkční a optické moduly pro snadnou montáž • Obrazový senzor 4K/8 MPx (teleobjektiv, standardní a širokoúhlý objektiv): barevný (den), černobílý (noc) nebo přepínaný s odsouvatelným IR cut filtrem (den + noc) • Horizontální úhel záběru od 95 ° do 15 ° (v závislosti na použitém modulu) • Modul IR přísvitu (850 nm, varianty pro teleobjektiv, standardní a širokoúhlý objektiv Modul MultiSense (PIR, teplota, jas, hluk) – k dispozici od dubna 2020 • Audio modul (mikrofon a reproduktor) • MOBOTIX App SDK (bezplatná softwarová vývojářská sada pro programování vlastních aplikací pro kameru M73) • Všechny předinstalované aplikace je možné vyzkoušet na 30 dní zdarma • Montáž na zeď nebo na stožár, uvnitř i venku • Plug & play: Optické moduly jsou zaostřené už z výroby a jdou vyměňovat bez demontáže kamery.
 

Výkon a účinnost

Čtyřjádrový procesor ARM Cortex-A53 (až 1,3 GHz)
Max. spotřeba energie: 25 W
Napájení přes ethernetový kabel PoE třídy 4 (IEEE 802.3at)
Vestavěný DVR (microSD karta 8 GB, volitelně rozšířitelná)
 

Robustnost

Okolní teplota: -40 až +65 °C
Stupně ochrany: IP66 a IK077
Kryt: hliník a PBT-30GF
MTBF (střední doba mezi poruchami): více než 80 000 hodin
Záruka 3 roky (volitelně rozšířitelná až na 8 let)
 

Kvalita obrazu

Maximální rozlišení obrazu: 4K UHD (3 840 × 2 160 px)
WDR: trojitá závěrka 120 dB
Max. snímková frekvence (H.264): 30 fps @ 4K
Max. snímková frekvence (MxPEG+): 20 fps @ 4K
 

Standardy a video formáty

ONVIF Profil S (Profil T od dubna 2020)
H.264 Triple Streaming
H.265 (od dubna 2020)
MxPEG+ (pro použití M73 v MxMC bez licence od verze 2.2)
MJPEG
 

Máme řešení pro každého

Řešení přesně vytvořená pro všechna odvětví


Společně s našimi partnery vyvíjíme inteligentní řešení pro většinu odvětví na trhu. Videosystémy MOBOTIX jsou navrženy tak, aby vyhovovaly často velmi specifickým a individuálním potřebám našich zákazníků. Na následujících stránkách vám ukážeme, jak naši zákazníci používají nejmodernější video technologii a její aplikace nezávislé na síti, které jsou nedílnou součástí firmwaru kamery. Uvidíte, jak můžete zabezpečit a optimalizovat výrobní procesy pomocí platformy MOBOTIX 7 a nové kamery M73. Poznáte, jak zvýšit bezpečnost v různých oblastech a jak se vyhnout nehodám a incidentům. Systémy MOBOTIX mohou dokonce samy iniciovat složitá protiopatření, například uzamknutí dveří. Díky MOBOTIX 7 a flexibilní kameře M73 bude vaše firma efektivnější, bezpečnější a úspěšnější.
 

Přepněte na maximální zabezpečení

Služby, energetika a těžba — citlivá infrastruktura vyžaduje citlivé nástroje


Infrastruktura pro výrobu a dodávku energie rozhodně vyžaduje zvláštní bezpečnostní a preventivní opatření. Jen tak je možné zajistit dlouhodobě spolehlivý provoz bez nehod, výpadků napájení a bezpečnost při práci. Systémy proti neoprávněnému vniknutí musí fungovat naprosto spolehlivě — a nesmí u nich docházet ke spouštění falešných poplachů. Aplikace MOBOTIX si s tímto dokážou poradit na výbornou. Alarm se spustí pouze tehdy, když osoba překročí určitý sled virtuálních čar. Technologie aplikací MOBOTIX umožňuje detekovat také podezřelé chování. Třeba když se osoba dlouhodobě zdržuje na jednom místě. Díky tomu lze předcházet různým incidentům. Ústřední roli v tomto odvětví hraje samozřejmě také včasná detekce vniku požáru a kouře. Související aplikace: MxAnalytics AI, MxActivitySensor AI, AI-Intrusion PRO, AI-Heat, AI-Loitering, AI-Fire, AI-Smoke, Visage Technologies Face Recognition.
 

Průmysl a výroba

Ochrana proti neoprávněnému vniknutí, zabránění požáru a monitorování procesů


Požár, nehody ve výrobním procesu a neoprávněné vniknutí představují pro průmyslové a výrobní společnosti největší rizika. Cílem je spolehlivě zabránit ekonomickým škodám a za žádnou cenu nesmí dojít ke zranění osob. Aplikace MOBOTIX umí spolehlivě detekovat kouř a plameny hned v prvopočátku, a to jak uvnitř budov, tak i venku (vozidla, kontejnery). Včasný zásah je v tomto případě klíčový. Existují ale také účinné způsoby spolehlivého monitorování vnitřních a  venkovních prostor proti vniknutí. Ochrana bezpečnosti práce ve výrobním procesu nás nepřestává fascinovat — aplikace podporuje třeba sledování očí. Tím je zajištěno, že zaměstnanci v potenciálně nebezpečných oblastech vždy pracují s patřičnou pozorností a opatrností. Uznejte sami, že tohle může zachránit životy! Související aplikace: MxAnalytics AI, MxActivitySensor AI, AI-People, AI-Intrusion PRO, AI-Heat, AI-Loitering, AI-Fire, AI-Smoke, AI-Bio, Visage Technologies Face Recognition.
 

Dokonalá ochrana lidí a veřejných míst

Veřejné prostory — velké množství lidí znamená vysoké nároky na zabezpečení


Vládní a úřední budovy patří stejně jako muzea a koncertní haly mezi nefrekventovanější místa. Zvýšený pohyb lidí si žádá různá bezpečnostní a kontrolní opatření. Nesmí to ale nijak ovlivnit úřady, které musí i nadále plnit své infrastrukturní a organizační úkoly. Inovativní videosystém od MOBOTIXu dokáže pomocí aplikací založených na umělé inteligenci a strojovém učení vestavěném v kamerách hravě spočítat, kolik lidí vstoupilo sledovaným vchodem do budovy nebo prošlo nějakou uličkou. Systém dokáže spolehlivě rozpoznat třeba zapomenuté nebo odložené předměty, jako jsou tašky nebo batohy, a spustit alarm. Kamera umí včasně odhalit i teprve vznikající požár.Kamery hravě zvládají také detekci náhodných požárů v městských parcích a lesích, nebo pomáhají u případů žhářství. Související aplikace: MxAnalytics AI, MxActivitySensor AI, AI-People, AI-Heat, AI-Crowd, AI-Overcrowd, AI-Intrusion PRO, AI-Loitering, AI-Lost, AI-Fire, AI-Smoke, AI-Bio, Visage Technologies Face Recognition.
 

Lepší cestování díky video technologii

Provoz a doprava — zajištění bezpečnosti, řízení provozu, prevence kriminality


Dobře fungující dopravní infrastruktura je základem každodenního života. Provozovatelé veřejné a soukromé dopravy se musí chránit před vandalismem, krádežemi a násilím. Bezpečnost je však pouze jedním aspektem. Aby se zmírnily dopravní zácpy a snížily emise, musí být všechny dopravní tepny, zejména na frekventovaných silnicích, inteligentně a cíleně řízeny. V dnešní době dokáže decentralizovaná inteligentní technologie zabezpečení videa MOBOTIX mnohem víc, než jen jasně identifikovat násilné zločince nebo graffiti sprejery na železničních stanicích. Dokáže spolehlivě detekovat zavazadlo ponechané bez dozoru. Počítání a rozpoznávání vozidel na základě jejich typu (osobní nebo nákladní automobily a jednostopá vozidla) lze také použít pro měření a efektivní řízení provozu. Vyhodnocování dopravy, hustoty provozu a chování účastníků silničního provozu výrazně přispívá k přeměně měst na města inteligentní. Související aplikace: MxAnalytics AI, MxActivitySensor AI, AI-Heat, AI-Occupancy, AI-Overoccupancy, AI-Loitering, AI-Lost, AI-Fire, AI-Smoke, AI-Road 3D, AI-Incident, AI-Parking, AI-Bio, AI-Spill, Visage Technologies Face Recognition.
 

Jak kamery nastartují vaše prodeje

Maloobchod — nejen prevence krádeží, ale také aktivní podpora prodeje.


Když byste se měli chvilku zamyslet nad využitím kamer v obchodních řetězcích, nejspíš vás hned napadne prevence proti krádežím. Ve skutečnosti je to ale jen špička ledovce. Video technologie MOBOTIX denně pomáhá obchodníkům zvyšovat spokojenost jejich zákazníků, a s tím spojený nárůst prodejů. Jak? Dnes už umíme třeba detekovat přelidněné oblasti a  optimalizovat čekací doby. Zcela nový prodejní potenciál však přináší biometrická analýza. Znalost pohlaví, věku a délky pobytu u určitého regálu se zbožím je pro hodnotnou analýzu zákazníka klíčová. Heatmapy dokáží spolehlivě měřit a zobrazovat „proudy“ lidí ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. Prodejce tím získá důležité informace o nejfrekventovanějších místech nebo naopak o oblastech s nízkou návštěvností. Pak už jen stačí požadovaný produkt vhodně přemístit. Ale jistě — ochrana majetku a prevence proti krádeži stále patří mezi věci, které lze pomocí kamer MOBOTIX a jejich inteligentní multisenzorové technologie velmi spolehlivě řešit. Související aplikace: MxAnalytics AI, MxActivitySensor AI, AI-People, AI-Heat, AI-Crowd, AI-Overcrowd, AI-Occupancy, AI-Overoccupancy, AI-Loitering, AI-Lost, AI-Fire, AI-Smoke, AI-Parking, AI-Bio, Visage Technologies Face Recognition.
 

Zvýšená péče díky monitoringu osob

Zdravotnictví — pomáháme personálu i pacientům


Ožehavým tématem dnešního zdravotnictví je nedostatek kvalifikovaného personálu a jeho neustálé přetěžování. Moderní technologie MOBOTIX pomáhá i v tomto případě. V pečovatelských domech a nemocnicích mohou být pokoje vybaveny inteligentními systémy. Když pacient vstane z postele nebo opustí místnost, automaticky se odešle zpráva. Je také možné spolehlivě zjistit, že osoba spadla a zůstala ležet na zemi. V případě nehody tak může ošetřující personál včas zasáhnout. Sníží se i počet zbytečných obchůzek. To ocení nejen personál, ale také pacienti, kteří budou moct v noci v klidu a nerušeně spát. Neméně důležitým tématem je i kontrola přístupu – v každém zdravotnickém zařízeních jsou prostory, do kterých mají přístup pouze oprávněné osoby. Videosystémy MOBOTIX můžete napojit na už stávající systémy a  implementovat jasně dané přístupové předpisy s vícefaktorovou identifikací se zvlášť vysokou spolehlivostí. Související aplikace: MxAnalytics AI, MxActivitySensor AI, AI-People, AI-Intrusion PRO, AI-Lost, AI-Fire, AI-Smoke, AI-Bio, AI-Spill, Visage Technologies Face Recognition.
 

Umělá inteligence vylepšuje i tu lidskou

Školství a věda — plně zaměřeno na vzdělávání


Kvalifikovaní a talentovaní mladí lidé tvoří budoucnost naší společnosti. Efektivní učení vyžaduje hlavně klid a zaměření se na to podstatné. Neméně důležitý je pocit bezpečí. MOBOTIX přišel s řešením, jak ochránit žáky a  studenty. V minulosti se školy opakovaně stávaly terčem útoků. Mezi další nebezpečné situace patří vandalismus a šikana mezi studenty. Díky řešení MOBOTIX je možné zavčas identifikovat podezřelé chování žáků, třeba když se delší dobu zdržují v kritických oblastech. Všechny vchody a východy lze efektivně monitorovat, a to i bez personálu. Kamera dokáže studenta rozpoznat podle věku, pohlaví nebo oblečení, takže můžete cíleně sledovat pohyb konkrétních osob. A ano, včasná detekce kouře a ohně je nepochybně také důležitým nástrojem pro bezpečné učební prostředí, zejména ve školách. Související aplikace: MxAnalytics AI, MxActivitySensor AI, AI-People, AI-Crowd, AI-Overcrowd, AI-Occupancy, AI-Overoccupancy, AI-Intrusion PRO, AI-Loitering, AI-Lost, AI-Fire, AI-Smoke, AI-Parking, Visage Technologies Face Recognition.

Technická specifikace

Vyrobce MOBOTIX
Druh Kamerový systém
Typ produktu Kamera
Vnitřní / Venkovní Venkovní provedení
Komprese videa H.264, H.265

Ke stažení