Nová řada pro profesionály TOSHIBA R800 (16.02.2011)

Toshiba rozšiřuje nabídku mobilních počítačů pro profesionály o štíhlé, lehké a vysoce odolné notebooky z řady TECRA R840, TECRA R850 a portégé R830

Toshiba Computer Systems, divize společnosti Toshiba Europe GmbH, dnes oznámila uvedení nové řady štíhlých a lehkých notebooků určených pro profesionály. Nová řada R800 zahrnuje modely tří různých velikostí. Model R830 má displej s úhlopříčkou 33,8 cm (13,3"), model R840 s úhlopříčkou displeje 35,6 cm (14,0") a R850 s úhlopříčkou 39,6 cm (15,6"). Výkon na plné obrátky všem těmto modelům zaručují nejnovější procesory Intel. Očekává se, že nové pracovní notebooky v řadách Portégé, Tecra a Satellite Pro budou v Evropě, na Středním východě a v Africe k dostání během druhého čtvrtletí 2011.

Notebook R850
Odlišnost je v technologiích
Aby bylo možné nabídnout v takto štíhlých a lehkých přístrojích natolik mocný výkon, společnost Toshiba využila různé inovativní technologie zaměřené na dvě oblasti: inteligentní a účinné chlazení a na konstrukci šasi (resp. těla) notebooku. Technologie chlazení proudem vzduchu „Airflow Cooling", na jejímž vývoji spolupracovaly společnosti Intel® a Toshiba, umožňuje společnosti Toshiba použít nejnovější procesory z rodiny Intel® Core™ i ve štíhlém těle notebooků řady R830 a současně snížit hluk větráčku na minimum. Velmi prakticky řešený způsob odvodu ventilace ve spojení s účelným uspořádáním desek s tištěnými spoji optimalizuje odvod tepla. Štíhlá a odlehčená konstrukce nijak neubírá celkové odolnosti. Tělo notebooků má totiž v určitých částech strukturu včelí plástve a u modelů s úhlopříčkou displeje 35,6 cm (14,0") a 39,6 cm (15,6") je jejich šasi uvnitř vyztuženo pevnými sloupky, takže modely řady R800 jsou velmi robustní a odolné vůči prohýbání těla - což výrazně prodlužuje životnost těchto produktů. Ochranu elektronických a mechanických součástí navíc zvyšuje buď vysoce odolný kryt ze slitiny hořčíku (R830), nebo tělo z pryskyřice s vysokou tuhostí označované jako „High Stiffness Resin" (R840 a R850)

Notebook R850

Testy odolnosti potvrdily, že notebooky řady R800 v náročných podmínkách obstojí
Během rozsáhlých testů typu HALT , jež byly prováděny v německém zkušebním institutu TÜV Rheinland, měly modely řady R800 příležitost prokázat svou vysokou odolnost: dokázaly snést pád z výšky 76 cm, unést 100 kilogramový náklad na víku s LCD displejem a zvládnout polití tekutinou o objemu 30 ml, aniž by uložená data byla jakkoli ohrožena.

 

 

Notebooky řady R800 poskytují profesionálním uživatelům vše, co potřebují
Pro notebooky v řadě R800 je snadné být ve spojení se světem, v blízkém i širším smyslu. Do jejich výbavy patří jeden port USB 3.0 a dva porty USB 2.0, rozhraní pro bezdrátové sítě WLAN, Bluetooth, HDMI a jsou připraveny pro mobilní širokopásmové připojení k internetu (Mobile Broadband) . Dokovací stanice, která je k dispozici jako doplňkové příslušenství, možnosti pro připojení externích zařízení ještě více rozšiřuje o nabídkuNotebook Portégé R830 dalších portů a rozhraní, mezi něž patří USB (dva porty USB 3.0, čtyři porty USB 2.0), DisplayPort nebo HDMI, sériový port a síťové připojení LAN. Navzdory štíhlé konstrukci jsou modely řady R800 standardně vybaveny optickou mechanikou.

Obohacení řad Portégé, Tecra a Satellite Pro
Modely R800 budou mít své zastoupení v různých produktových řadách notebooků značky Toshiba v závislosti na konkrétní konfiguraci. Verze s úhlopříčkou 13,3" bude k dispozici jako Portégé R830. Notebooky s úhlopříčkami 14" a 15" se začlení do řad Tecra a Satellite Pro jako modely Tecra R840/R850 a Satellite Pro R850. Společnost Toshiba nabízí nové notebooky řady R800 v různých barevných provedeních.


 


 

 

Salon vín České republiky